Zamów Projekt

Jak zmieścić się w budżecie za stronę poniżej 1000zł?

Jak zmieścić się w budżecie za stronę poniżej 1000zł.

Potrzebujesz stworzyć stronę internetową ale masz ograniczony budżet do 1000zł i czas jeden może 2 tygodnie? Twoja planowana strona jest stosunkowo prosta: ma kilka zakładek. Taka strona wizytówka. Bez zbędnych elementów jak rezerwacje online, sklepy itp. To może warto  poszukać kompromisu i niekoniecznie wydawać na budowę strony 3000 – 5000zł . Zastanawiasz się jak można zejść z ceną poniżej 1000zł za stronę i czy taka strona spełni twoje oczekiwania – nie okaże się lipą?  Dzisiejszy rynek informatyczny jest w cenie co za tym idzie ciężko znaleźć programistę, który wykona serwis od A do Z za mniej niż 1000zł. Pomimo, ze stron wydaje się prostą sprawa jednak w związku z mnogością pracy dookoła strony o jakie trzeba zadbać to jednak pochłania sporo czasu.

Aby stworzyś stronę internetową potrzeba:

  1. Domenę – tutaj sprawa prosta wystarczy ją wykupić i przekierować na odpowiedni serwer gdzie ma byś strona stawiana. Koszt na początek do 50zł Tak przechodzimy gładko do punktu 2
  2. Z pozoru prosta sprawa, ale ponieważ dużo jest firm oferujących hotsting może warto oddelegować tę sprawę komuś kto będzie stronę wykonywał. On i tak musi gdzieś zrobić swoje demo strony. A to demo przekształcając od razu na finalnym serwerze zaoszczędza się sporo czasu z przenosinami i konfiguracją np. poczty, optymalizacji po stronie serwera no i ssl. Koszt takiej usługi dla jednej domeny to ok. 100 -200zł rocznie. Więc w cenie startowego serwera jednej strony
  3. Zdjęcia na stronę. Materiały. Jeżeli nie masz swoich zdjęć być może twój wykonawca strony dysponuje dostępem do zdjęć stockowych, które można wykorzystać na stronie www? Takie elementy też trzeba wybrać i odpowiednio dopasować do charakterystyki strony.
  4. Kodowanie strony. I tutaj się cała sprawa rozbija. Jak wiadomo godzina pracy programisty kosztuje dość sporo. Na szczęście postało wiele narzędzi, które przyspieszają pracę programistyczne. Wiele elementów często powtarza się na stronach. Różnią się wyglądem, może zdjęciami i opisem ale pod spodem działa ten sam mechanizm. W związku z czym nie ma sensu płacić programiście, który będzie wynajdywał koło na nowo. Jeżeli zależy ci na czasie i chcesz zmieścić się w wyznaczonym budżecie to warto pomyśleć o rozwiązaniu bazującym na szablonie strony. Taki szablon spokojnie można dostosować do swoich wymagań tak by finalna wersja nie przypominała w ogóle startowego szablonu. A przynajmniej możemy mieć pewność, że sprawy związane z responsywnoscią elementów strony oraz np. zachowaniem menu czy nagłówka pod urządzenia mobilne jest już od razu zawarta. Elementy, które najczęściej się powtarzają na stronach też już są w jakiś sposób rozwiązanie w szablonie. Więc pracy jest sporo mniej przy takiej stronie. Drugi równie ważny element to użycie takiego szablonu daje większa szanse, że kod w nim zawarty jest wolny od błędów, ponieważ był już przetestowany przez inne osoby. Oraz jeżeli programista napotka na jakiś problem również jest większa szansa, że został już on rozwiązany przez społeczność.

Dobry web developer jest w stanie przekształcić szablon tak, że jest on unikatowy dla końcowego użytkownika.

Niestety ma on też swoje wady. Często jest tak, że posiada kod nadmiarowy, który jest ciężko czytelny dla człowieka. Jednak dla maszyny nie stanowi to problemu.  Szablony są też tak tworzone by dalsza praca lub aktualizacja treści odbywała się w taki sposób by osoba nieumiejąca programowania mogła samodzielnie zarządzać stroną. Jest to wielka przewaga tego typu tworzenia stron, ponieważ zyskuje się elastyczność i niezależność.

Takie rozwiązanie stosujemy dla stron tworzonych dla naszych klientów które są kategoryzowane jako podstawowe. Nie skupiamy się nad tym jaką technologię wybrać tyko jak wykonać stronę by była miła dla oka, przejrzysta i możliwie jak najmniejszablonowa.

Dzięki zastosowaniu powyższych usprawnień można obniżyć czas wykoania strony o ok. 50 -75% a co za tym idzie obniżyć koszt strony i zmieścić się w 1000zł.

Jesteś zainteresowany: strona internetowa do 1000zł. Zamów ją u nas

 

Dzięki obniżeniu czasu potrzebnego na stworzenie strony poprzez wyeliminowanie elementów, które są już przygotowane w szablonie możemy w tej cenie również zoptymalizować stronę pod kontem SEO

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o